Domyślny rozmiar Średni rozmiar Największy rozmiar Domyślny kontrast Ciemny kontrast

Szukasz ratunku dla firmy? Skorzystaj z infolinii GUP

W Grodzkim Urzędzie Pracy powstało specjalne centrum telefoniczne, w którym przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe mogą uzyskać informacje i wskazówki dotyczące tarczy antykryzysowej. Nowa infolinia, którą obsługuje pięcioosobowy zespół konsultantów, wspiera dotychczasowe kanały komunikacyjne urzędu.

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Ponieważ tarcza antykryzysowa to obszerna ustawa, już nowelizowana i opisująca wiele złożonych mechanizmów, często trudno jest dotrzeć do konkretnego instrumentu pomocowego zaprojektowanego dla danej grupy zainteresowanych. Nieocenioną pomocą służą konsultanci, dysponujący wiedzą na temat przepisów i ich praktycznego zastosowania.

Od 23 kwietnia w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie działa taki właśnie zespół. To specjaliści, którzy zajmują się wyłącznie odpowiedziami na pytania dotyczące rozwiązań tarczy antykryzysowej.

Numery telefonów, pod którymi udzielają informacji, to:

  • 12 68 68 120
  • 12 68 68 159
  • 12 68 68 161
  • 12 68 68 168
  • 12 68 68 176

Zapotrzebowanie na informacje o wsparciu, jakie dla firm oferuje rządowa tarcza antykryzysowa, jest ogromne. Od początku kwietnia do Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie zgłaszają się mali i średni przedsiębiorcy, mikroprzedsiębiorcy oraz przedsiębiorcy samozatrudnieni, a także organizacje pozarządowe zainteresowane uzyskaniem pomocy.

Przyjęliśmy już ponad 11 tys. wniosków o mikropożyczkę i ponad 1 tys. wniosków o dofinansowania do kosztów wynagrodzeń i kosztów działalności dla firm, które zanotowały spadek obrotów gospodarczych.