Domyślny rozmiar Średni rozmiar Największy rozmiar Domyślny kontrast Ciemny kontrast

Mikropożyczka – Media


Ponad 40 tys. firm nie skorzystało jeszcze z mikropożyczki

2020-11-17Od 1:27 do 4:46


Kraków. 200 mln zł wciąż może zasilić konta firm. Kończy się już jednak okres pomocy dla przedsiębiorców

2020-11-16Apeluję do wszystkich – jeżeli masz wśród znajomych osoby samozatrudnione lub prowadzące małą firmę – salon fryzjerski, osiedlowy sklepik, cukiernię, a może samozatrudnionego sąsiada mechanika, informatyka albo grafika – powiedz im o możliwości uzyskania pomocy. Bezzwrotna mikropożyczka nie ogranicza się jedynie do wybranych branż, ze wsparcia korzystają wszyscy przedsiębiorcy poza spółkami cywilnymi. Jeżeli krakowskie firmy nie sięgną po te pieniądze w najbliższych sześciu tygodniach, to stracą naprawdę proste i szybkie rozwiązanie – apeluje Marek Cebulak.
https://gazetakrakowska.pl/krakow-200-mln-zl-wciaz-moze-zasilic-konta-firm-konczy-sie-juz-jednak-okres-pomocy-dla-przedsiebiorcow/ar/c1-15294163


Kraków. 200 mln zł wciąż może zasilić konta firm. Kończy się już jednak okres pomocy dla przedsiębiorców
Chce dotrzeć m.in. do samozatrudnionych


2020-11-16


Aby uniknąć kumulacji w końcówce grudnia, namawiam – składajcie wnioski już teraz. Nie będziecie czekać w kolejce. Niestety 31 grudnia ta wyjątkowo łatwo dostępna pomoc się kończy – zaznacza Marek Cebulak.
https://dziennikpolski24.pl/krakow-200-mln-zl-wciaz-moze-zasilic-konta-firm-konczy-sie-juz-jednak-okres-pomocy-dla-przedsiebiorcow/ar/c1-15294163


Uwaga przedsiębiorcy z Krakowa! Wciąż można starać się o bezzwrotną mikropożyczkę z Urzędu Pracy

2020-11-16


Wypełnienie wniosku zajmuje przedsiębiorcy 20 minut, dla preferujących tradycyjne – papierowe wersje dokumentów, uruchomiona jest skrzynka przed Grodzkim Urzędem Pracy, czynna non – stop 24 h/ 7 dni w tygodniu. Jedynym warunkiem uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r. Firma musi prowadzić działalność również w dniu składania wniosku.
https://krknews.pl/uwaga-przedsiebiorcy-z-krakowa-wciaz-mozna-starac-sie-o-bezzwrotna-mikropozyczke-z-urzedu-pracy/


Ponad 40 tys. Krakowskich firm nie skorzystało z mikropożyczki w ramach tarczy antykryzysowej

2020-11-16Jak ocenił w poniedziałek dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy Marek Cebulak, łącznie na transfer dla krakowskich firm borykających się z kryzysem może jeszcze zostać przekazane 200 mln zł. Przypomniał on, że 5 tys. zł w formie bezzwrotnej mikropożyczki przysługuje samozatrudnionym i małym firmom zatrudniającym od 1 do 9 osób. Jedynym warunkiem uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r. Firma musi prowadzić działalność również w dniu składania wniosku.
http://www.radiokrakow.pl/gospodarka/ponad-40-tys-krakowskich-firm-nie-skorzystalo-z-mikropozyczki-w-ramach-tarczy-antykryzysowej/


Kraków. 200 mln zł wciąż może zasilić konta firm. Kończy się już jednak okres pomocy dla przedsiębiorców

2020-11-16Może 5 tysięcy złotych nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale nie chce mi się wierzyć, iż krakowscy przedsiębiorcy nie potrzebują nawet takich pieniędzy. Nie trzeba mikropożyczki oddawać, nie trzeba rozliczać i można ją przeznaczyć na jakiekolwiek bieżące wydatki. A tych jest na pewno sporo – nawet jeżeli przedsiębiorca jest zwolniony z opłaty składek ZUS, to wciąż musi płacić czynsz, prąd, internet; może potrzebuje zakupić komputer czy telefon – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy i zachęca do przesyłania wniosków online.
https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-200-mln-zl-wciaz-moze-zasilic-konta-firm-konczy-sie/ar/c1-7999571


Władze Krakowa zachęcają przedsiębiorców do brania mikropożyczek

2020-11-16Jak wskazują analizy, największą grupą branżową, która nie skorzystała dotąd z tej formy pomocy, są samozatrudnieni zarządcy nieruchomości, właściciele hosteli, informatycy, osoby prowadzące usługi transportowe oraz właściciele firm usługowych.
https://krakow.tvp.pl/50819919/nadal-mozna-wnioskowac-o-mikropozyczki-dla-firm


Pożyczka 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców. Wciąż można się o nią starać w Krakowie

2020-09-10
Bezzwrotna pożyczka 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców wciąż jest dostępna. Chodzi o dotację dla firm zatrudniających do dziewięciu osób. W Krakowie skorzystało z niej ponad połowa uprawnionych. Urzędnicy chcą teraz zachęcić jeszcze tych, którzy nie skorzystali, aby przemyśleli sprawę.
https://www.eska.pl/krakow/pozyczka-5000-zl-dla-mikroprzedsiebiorcow-bezzwrotna-pozyczka-tarcza-antykryzysowa-10-09-aa-26ar-RzMh-JUwo.html


Nadal można wnioskować o mikropożyczki. Jeszcze wiele małych firm nie skorzystało z pomocy

2020-09-09Przychód z tytułu umorzenia pożyczki nie stanowi przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych. Dlatego też przedsiębiorcy zgodnie z brzmieniem art. 15 zzd ust. 10 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.) nie będą mieć obowiązku zapłaty podatku od umorzonej kwoty pożyczki.
https://www.pit.pl/aktualnosci/nadal-mozna-wnioskowac-o-mikropozyczki-jeszcze-wiele-malych-firm-nie-skorzystalo-z-pomocy-996365


Władze Krakowa zachęcają przedsiębiorców do brania mikropożyczek

2020-09-08Mikropożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą, na podatki, składki, leasing czy najem lokalu. To pomoc jednorazowa i bezzwrotna pod warunkiem, że od momentu otrzymania wsparcia firma będzie działać przez trzy miesiące. Umorzenie następuje automatycznie – nie trzeba składać wniosku. Do tej pory Grodzki Urząd Pracy w Krakowie umorzył mikropożyczki 16 tys. przedsiębiorców.
https://krakow.tvp.pl/49764981/wladze-krakowa-zachecaja-przedsiebiorcow-do-brania-mikropozyczek


Przedsiębiorco, sięgnij po mikropożyczkę!

2020-09-08


W pierwszym etapie, czyli od początku kwietnia do przełomu sierpnia i września, ponad 55 tys. mikroprzedsiębiorców skorzystało z finansowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej, otrzymując mikropożyczki do wysokości 5 tys. zł. Ale jeszcze około 46 tys. krakowskich mikrofirm, w tym samozatrudnionych, nie ubiegało się o to wsparcie. To właśnie do nich próbujemy teraz dotrzeć – zaznacza Bogusław Kośmider.
https://www.krakow.pl/aktualnosci/242549,32,komunikat,przedsiebiorco__siegnij_po_mikropozyczke_.html


Kraków znów proponuje przedsiębiorcom mikropożyczki.
Chce dotrzeć m.in. do samozatrudnionych


2020-09-08O jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (np. podatków, składek, leasingu, kosztów wynajmu lokalu) mogą się ubiegać mikroprzedsiębiorcy – zarówno właściciele mikrofirm zatrudniających do dziewięciu osób, jak i osoby samozatrudnione. Wystarczy, że prowadzili działalność 29 lutego lub 31 marca 2020 r.
https://dziennikpolski24.pl/krakow-znow-proponuje-przedsiebiorcom-mikropozyczki-chce-dotrzec-min-do-samozatrudnionych/ar/c1-15168650


Kraków znów proponuje przedsiębiorcom mikropożyczki. Chce dotrzeć m.in. do samozatrudnionych

2020-09-08Kraków rusza z drugim etapem pomocy dla przedsiębiorców. Okazuje się, że około 46 tys. mikrofirm działających pod Wawelem nie skorzystało jeszcze z mikropożyczki – elementu tarczy antykryzysowej. – Szacujemy, że gdyby te podmioty zdecydowały się na złożenie wniosku, do krakowskiej gospodarki udałoby się wprowadzić dodatkowe 230 mln zł – przekazał we wtorek Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ds. obsługi mieszkańców.
https://gazetakrakowska.pl/krakow-znow-proponuje-przedsiebiorcom-mikropozyczki-chce-dotrzec-min-do-samozatrudnionych/ar/c1-15168650


Władze Krakowa zachęcają przedsiębiorców do brania mikropożyczek

2020-09-08Pieniądze z mikropożyczek są łatwo dostępne, wystarczy wypełnić wniosek” – mówił Bogusław Kośmider. „Czterdzieści kilka tysięcy przedsiębiorców w Krakowie może skorzystać z tej pomocy, a nie robi tego. Uważamy, że warto po nią sięgnąć, bo dodatkowe 230 mln zł to udrożnienie funkcjonowanie gospodarki, a jak gospodarki, to i miasta” – podkreślił wiceprezydent.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wladze-Krakowa-zachecaja-przedsiebiorcow-do-brania-mikropozyczek-7958136.html


Bezzwrotne mikropożyczki dla firm – warunek: utrzymanie działalności przez 3 miesiące

2020-09-08Mikropożyczki są udzielane w ramach rządowej tarczy antykryzysowej i mogą być łączone z innymi formami wsparcia. Jak mówił wiceprezydent Kośmider, Grodzki Urząd Pracy udziela pomocy także w postaci dofinansowania dla podmiotów gospodarczych i organizacji pozarządowych.
https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/finanse-i-inwestycje/4679226,Bezzwrotne-mikropozyczki-dla-firm-warunek-utrzymanie-dzialalnosci-przez-3-miesiace.html


Kraków znów proponuje przedsiębiorcom mikropożyczki. Chce dotrzeć m.in. do samozatrudnionych

2020-09-08GUP rekomenduje składanie wniosków w wersji elektronicznej, bo przyspiesza to otrzymanie mikropożyczki i pozwala uniknąć błędów przy wypełnianiu wniosku. Oczywiście można też złożyć wniosek papierowy pocztą lub bezpośrednio w urzędzie. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu. Dla wszystkich zainteresowanych czynna jest także infolinia: 12 68 68 168; 508 695 161; 510 384 976; 502 762 479.
https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-znow-proponuje-przedsiebiorcom-mikropozyczki-chce/ar/c1-7887063


Władze Krakowa zachęcają przedsiębiorców do brania mikropożyczek

2020-09-08Przyjęcie wniosku trwa około 10 minut, a pieniądze są przekazywane przedsiębiorcom do dwóch tygodni od jego złożenia. „Apelujemy o składania wniosków w formie elektronicznej, bo to znacznie przyśpiesza obsługę i pozwala uniknąć błędów” – mówił Cebulak.
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/wladze-krakowa-zachecaja-przedsiebiorcow-do-brania-mikropozyczek/


Kraków rusza z drugim etapem pomocy dla przedsiębiorców

2020-09-08


Pożyczka podlega umorzeniu, jeżeli mikroprzedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą przez trzy miesiące od dnia otrzymania wsparcia. Umorzenie następuje automatycznie – bez konieczności składania wniosku. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie sam sprawdzi, czy pożyczkobiorca spełnił warunek do umorzenia.
https://cowkrakowie.pl/2020/09/krakow-rusza-z-drugim-etapem-pomocy-dla-przedsiebiorcow/


5 tys. złotych za kilka klików. Pieniądze czekają do końca roku

2020-09-08Miasto i Grodzki Urząd Pracy przypominają, że wciąż działa program wsparcia mikroprzedsiębiorców i osób samozatrudnionych. Ubiegać się można o bezzwrotną dotację w wysokości 5 tysięcy złotych tylko do końca tego roku. Choć formalnie program ten nie jest podzielony na części, to w wiosennej edycji udział wzięło 55 tysięcy podmiotów, które otrzymały w sumie 270 mln złotych. Te liczby jednak nie wyczerpują ani sumy wszystkich podmiotów, które mogą skorzystać z rządowych środków, ani pieniędzy, które na ten cel są zarezerwowane.
https://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/5-tys-zlotych-za-kilka-klikow-pieniadze-czekaja-do-konca-roku_37491.html