Grodzki Urząd Pracy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Grodzki Urząd Pracy.
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Siedziba Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - ul. Wąwozowa 34, 31-752 Kraków
Dojazd do siedziby jest możliwy transportem indywidualnym oraz środkami komunikacji publicznej – linie 1, 4, 5 (przystanek Wiadukty), 138, 142 (przystanek Elektromontaż) – rozkłady jazdy zawierają informacje
o skierowaniu na trasy pojazdów niskopodłogowych. Przystanki oddalone są ok. 400m od wejścia do budynku Urzędu.
Przed budynkiem wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne.
Do budynku prowadzi jedno wejście, dostępne od ulicy Wąwozowej. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach prowadzących do wejścia znajduje się schodołaz, umożliwiający dostęp osobom poruszającym się na wózkach. W celu jego użycia należy powiadomić pracownika ochrony znajdującego się przy wejściu lub użyć dzwonka. Ponadto, schody wyposażone są w podjazd ułatwiający wjazd wózków dziecięcych. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie – są wyposażone
w czujnik ruchu.
Siedziba budynku mieści się w budynku posiadającym trzy kondygnacje.
Budynek nie jest wyposażony w windy.
Dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest wyłącznie korytarz oraz pomieszczenia znajdujące się na drugiej kondygnacji. W razie potrzeby załatwienia sprawy, która co do zasady załatwiana jest na innej niż druga kondygnacji, właściwy rzeczowo pracownik załatwia ją z osobą niepełnosprawną w pomieszczeniu, do którego nie istnieją przeszkody
w dostępie.
Toalety znajdują się na drugiej kondygnacji, w pomieszczeniach noszących numer 114 i115. Toalety te nie są wyposażone w rozwiązania ułatwiające korzystanie z nich przez osoby niepełnosprawne.
Stanowisko informacyjne znajduje się po lewej stronie od wejścia do budynku. Dziennik podawczy mieści się po prawej stronie od wejścia do budynku. Sekretariat Dyrektora i Zastępców Dyrektora znajduje się na trzeciej kondygnacji na wprost od klatki schodowej.
Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw.
Do budynku możliwy jest wstęp osób z psem asystującym lub psem-przewodnikiem.
Na wyposażeniu budynku nie znajdują się pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących.
W budynku brak oznaczeń w języku Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub
w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
Nie zainstalowano systemu głośnikowego naprowadzającego osoby niewidome lub niedowidzące do określonych stanowisk obsługi.
Zgodnie z Ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r., Nr 209, poz. 1243 z późn. zm.) Grodzki Urząd Pracy w Krakowie informuje, iż osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do korzystania z usług pozwalających na komunikowanie się.
Zapewniona jest możliwość komunikowania się za pośrednictwem pracownika Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie posługującego się językiem migowym. Pracownikiem tym jest Pani Grażyna Leśniak – Referat Ewidencji i Świadczeń – Rejestracja i Formalna Obsługa, pok. 104.
Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego jest zobowiązana zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych). Zgłoszenie powinno nastąpić jednym z wskazanych poniżej kanałów komunikacji.
Kontakt z Grodzkimi Urzędem Pracy w Krakowie jest możliwy
w szczególności poprzez:
a) skorzystanie z poczty elektronicznej, adres ogólny Urzędu: grodzki@gupkrakow.pl,
b) przesłanie faksu, nr (12) 645 12 70,
c) przesłanie korespondencji drogą tradycyjną na adres: ul. Wąwozowa 34, 31-752 Kraków,
d) skorzystanie z platformy usług elektronicznych ePUAP, skrzynka /gupkrakow/SkrytkaESP,
e) wykonanie rozmowy telefonicznej, centrala: (12) 68 68 000.